"מה זה קונדום ואיך הוא עובד?"

שירותי מין
אורך: 465 מילים

"מה זה קונדום ואיך הוא עובד?"

שירותי מין - "מה זה קונדום ואיך הוא עובד?"

הקונדום הוא אולי השיטה הידועה והיעילה ביותר למניעת הריון ומניעה של מחלות המועברות במגע מיני (STD). קונדום הוא סוג של נדן הנלבש על הפין המשמש במהלך יחסי מין כאמצעי למניעת הריון ולהגנה מפני התפשטות מחלות מין. מאמר זה ידון בבנייה, יעילות ושימושים אחרים של קונדומים.

ההיסטוריה של הקונדום

ההיסטוריה של הקונדום מתוארכת מאות שנים. הסוג הראשון של קונדום נמצא במצרים, המתוארך למאה ה-13. התרבות היוונית עשתה שימוש בנדן פשתן, והרומאים עשו שימוש בשלפוחית השתן ובמעיים של בעלי חיים. המונח "קונדום" מקורו בתחילת המאה ה-18, כאשר שארל דה תאול, רופא צרפתי, הציע להשתמש במילה "קונדם" – מהמילה הלטינית condere, שמשמעותה "להכיל" – כדי לתאר נדן למניעת הריון. בסוף המאה ה-18, קונדומים שיוצרו ממעיים של בעלי חיים יוצרו ונמכרו באירופה.

למרות שקונדומים הפכו פופולריים יותר ויותר, רק בסוף המאה ה-19 השימוש בגומי הפך אותם לנגישים וברי השגה. קונדומים גומי הראשונים נעשו על ידי צ'ארלס גודייר מגומי מגופר. גודייר המציא את תהליך הגיפור שאיפשר לחמם גומי ולעצב אותו לצורות. בסוף המאה ה-19, קונדומים עשויים גומי דק החלו להיות בייצור המוני והקונדום המודרני נולד.

בניית קונדום
בחורה בצפון

קונדומים עשויים בדרך כלל מלטקס דק או פוליאוריתן, אם כי קיימים גם קונדומים ללא לטקס וללא לטקס משומנים מראש. קונדומים מגיעים במגוון צורות וגדלים, החל מהתאמה הדוקה ועד התאמה רחבה ומשוחררת יותר.

כדי להרכיב את הקונדום, החומר נחתך לגודל ונמתח על צורה קטנה בצורת טבעת הנקראת mandrel. לאחר חימום, הגומי הרך נצמד במהירות למנדרל והטבעת מוסרת. לאחר מכן מגלגלים את החלק העליון והתחתון של הקונדום כלפי חוץ וכלפי מטה, ויוצרים שפה או רכס המכונה "שפה". זה נעשה כדי לספק שכבת הגנה נוספת ולעזור לשמור על הקונדום במקום.

האפקטיביות של קונדומים

מחקרים הראו כי קונדומים יעילים מאוד כאשר משתמשים בהם נכון. מחקרים מצאו כי קונדומים לטקס מספקים יעילות מוערכת של 85 עד 95% במניעת הריון. קונדומים הם חלק חשוב בהפחתת הסיכון להעברת STI. כאשר משתמשים בהם כראוי, קונדומים יעילים ב -98% במניעת התפשטות HIV.

קונדומים תמיד צריך לשמש עם חומר סיכה כדי להפחית את הסיכון של שבירה. חומרי סיכה על בסיס מים מומלצים על פני שמן על בסיס שמן. יש להשתמש בקונדומים פעם אחת בלבד ולהשליך אותם כראוי לאחר השימוש.

שימושים אחרים של קונדומים

קונדומים משמשים ליותר מסתם אמצעי מניעה ומניעת מחלות מין. קונדומים משמשים לעתים קרובות לאיסוף דגימות זרע במהלך הערכות תורם זרע ובדיקות פוריות. קונדומים גם להגן על ידיהם של רופאים בעת נטילת דגימות ביופסיה כגון מריחות צוואר הרחם או אנאלי. קונדומים משמשים גם לעיצוב ומילוי חלקי גוף תותבים או מכשירים רפואיים (כגון קטטרים).

מסקנה

הקונדום הוא אחת השיטות היעילות ביותר למניעת הריון והגנה מפני מחלות מין. לקונדומים יש היסטוריה ארוכה וכיום הם נגישים יותר ויותר ובמחיר סביר. קונדומים עשויים לטקס או פוליאוריתן, עם גרסאות משומן מראש ולא לטקס זמין גם. מחקרים הראו כי קונדומים יעילים במניעת הריון ומחלות מין כאשר משתמשים בהם כראוי. לקונדומים יש גם שימושים אחרים, כולל איסוף דגימות זרע, הגנה על הידיים בעת לקיחת דגימות ביופסיה, ועיצוב ומילוי חלקי גוף תותבים ומכשירים רפואיים.

בלוג סקס אהבה אונליין

שירותי מין

יחסי מין: חקירת ההיבטים הפיזיים והרגשיים שירותי מין - יחסי מין: חקירת ההיבטים הפיזיים והרגשיים

כשמדובר בנושא של יחסי מין, יש לעתים קרובות היסוסים רבים ואי נוחות המתעוררים. חלקם עשויים לראות בכך נושא טאבו, בעוד שאחרים עשויים להרגיש נבוכים לדון בו בגלוי. עם זאת, יחסי מין הם היבט טבעי וחיוני של חיי האדם, וחיוני להבין ולאמץ אותו בצורה חיובית. הדבר…

שירותי מין

תל אביב: העיר התוססת של ישראל שירותי מין - תל אביב: העיר התוססת של ישראל

כשחושבים על ישראל, התמונות הראשונות שעולות לעתים קרובות לראש הן אתרי העתיקות בירושלים והחופים השלווים של ים המלח. עם זאת, יש עיר באזור זה כי הוא מאפיל לעתים קרובות על ידי עמיתיה המפורסמים יותר, עדיין הוא מלא חיים, אנרגיה, ומגוון. ברוכים הבאים לתל אביב, העיר…

שירותי מין

העיר התוססת והמגוונת תל אביב: לחקור את בירת התרבות של ישראל שירותי מין - העיר התוססת והמגוונת תל אביב: לחקור את בירת התרבות של ישראל

כשחושבים על ישראל, העיר הראשונה שעולה בראש היא בדרך כלל ירושלים. עם זאת, במרחק של שעה נסיעה בלבד משם נמצא עוד מטרופולין שוקק חיים שלעתים קרובות מתעלמים ממנו – תל אביב. עיר תוססת ומגוונת זו היא מרכז הטכנולוגיה והעסקים של המדינה, הידועה בחיי הלילה התוססים…